ADSP-BF533SBBZ400
Shenzhen Jinsheng Weiye Electronics Co., Ltd
Contact Now
ADSP-BF533SBBZ400
  • 1
Product Category : Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC
Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : BGA-169
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Packaging : Tray
Core : Blackfin
Data RAM Size : 64 kB
Operating Supply Voltage : 1.8 V, 3.3 V
Program Memory Size : 148 kB
Maximum Clock Frequency : 400 MHz