85211AMILF
Shenzhen Jinsheng Weiye Electronics Co., Ltd
Contact Now
85211AMILF
Category : Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Buffers, Drivers
Ratio - Input:Output : 1:2
Type : Fanout Buffer (Distribution)
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Differential - Input:Output : Yes/Yes
Series : -
Input : HCSL, LVDS, LVHSTL, LVPECL, SSTL
Supplier Device Package : 8-SOIC
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Frequency - Max : 700 MHz
Voltage - Supply : 3.135V ~ 3.465V
Package / Case : 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output : LVHSTL
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Number of Circuits : 1
Base Product Number : 85211A
Description : IC CLK BUFFER 1:2 700MHZ 8SOIC
Contact Now
Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 1:2 700 MHz 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)